Jesteśmy tu byś miał z kim rozmawiać :)

Nie jesteś zalogowany na forum.

kender
Użytkownik
Lokalizacja: Ełk
Data rejestracji: 2014-02-20
Liczba postów: 54

Odp: Które źródło światła najlepsze

Chciałbym poruszyć kwestię najlepszego źródła światła jeśli chodzi o dom. Konkretnie chodzi mi o „spór” pomiędzy zwolennikami różnych rodzajów żarówek. Jedni daliby się pokroić za LEDy, inni za te wszystkie energooszczędne spiralki, ktoś tam jeszcze mówi o halogenach. Jak to w końcu jest naprawdę? Pytam w sumie nie bez powodu bo będę wymieniał lampy u rodziców w domu i przy okazji szukam jakichś fajnych rozwiązań. Ktoś coś?

Offline

Threwiel
Użytkownik
Lokalizacja: Zabrze
Data rejestracji: 2014-02-20
Liczba postów: 19

Odp: Które źródło światła najlepsze

Za chwilę zacznie się wojna podjazdowa między partią LED i resztą świata, hehe big_smile

Offline

THERION
Użytkownik
Lokalizacja: Oława
Data rejestracji: 2015-07-30
Liczba postów: 30

Odp: Które źródło światła najlepsze

Mogę mówić za siebie i na bazie własnych doświadczeń. Nie będę ukrywał, że w moim przypadku wewnętrzne oprawy LEDowe okazały się najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście nie mogę przesądzić, że u każdego będzie tak samo, ale... liczby jednak nie kłamią. Jeśli kupisz porządne żarówki to zużycie energii będzie najniższe w stosunku do alternatyw. Moc światła też jest dobra, barwę (ciepła zimna) dobierzesz wedle gustu. A jak pytasz o konkretne modele to zobacz tu:, kupowałem u nich ostatnio i jestem bardzo zadowolony.

Offline

Tapeciara
Użytkownik
Lokalizacja: Sopot
Data rejestracji: 2015-07-30
Liczba postów: 36

Odp: Które źródło światła najlepsze

Zdecydowanie popieram kolegę wyżej. Testowałam różne rodzaje żarówek, przeszłam przez te tradycyjne które potrafiły przepalić się dosłownie po kilku dniach używania, mam też za sobą etap świetlówek energooszczędnych. Darowałam je sobie gdy naczytałam się o rtęci i tych wszystkich chemikaliach. Mam w domu małe dziecko więc o żadnych trujących przedmiotach mowy być nie może (a przecież żarówka może komuś upaść i się stłuc). Także ledowe są według mnie najlepsze. Co do konkretnych lamp, to przeglądam sobie stronę tego sklepu i trafiłam na drewniane lampy. Jak ktoś stawia na ekologię i trochę rustykalne rzeczy to może coś takiego?

Offline